HAKKIMIZDA


 
20222 Afrika gezimizden


HAKKIMIZDA     

Elif - Ege Üniversitesi Fen Fakültesi mezunu. Emekli matematik öğretmeni. Fotoğrafçılık, hiking ve takı tasarımı ile ilgileniyor.
            Şahin- Turizm ve animasyon işleriyle meşgul. İngilizce, Almanca ve Rusça biliyor.. Dağcılık, fotoğrafçılık ve trekking ile uğraşıyor.
 
    Biz önceleri tur şirketleriyle gezmeye başladık. Bir süre sonra bu bize yetmedi. Neden kendimiz gezmiyoruz diyerek yola çıktık. Genelde Sömestri tatillerinde gezdik. Aslında birçok ülke gezdik ama hepsini burada görmeyeceksiniz. Bu sitede yalnız kendi deneyimlediğimiz gezilerden bahsedeceğiz.
    Aynı şehri gezenler farklı deneyimler yaşarlar. Bizde yola çıkmadan önce o şehre gitmiş diğer gezginlerin yazılarını ve tavsiyelerini okuyarak bir plan yapıyoruz. Bir çok gezginden okumayı tercih ediyoruz. Planımızı yapıp gezilecek yerleri belirleyip yola çıkıyoruz. Gittiğimiz her yerde mutlaka görülmesi gereken yerlerle birlikte halkın gezdiği yerlere de gitmeye çalışıyoruz. Görülecek yerleri öncelik sırasına alıyoruz. Zamanımıza göre bazen elediğimiz de oluyor.
    Her gittiğim yerde farklı tecrübeler ediniyoruz. Farklı kültürler, yaşam tarzları , farklı doğal güzellikler deneyimliyoruz. Bu sayfa aracılığı ile bu deneyimlerimizin sizlere bir ön fikir oluşturmasını istiyoruz. Biz sadece tatillerde gezen bir çiftiz. Öyle başını alıp gidenlerden değiliz. Çalışma ve gezmeyi birlikte götürmeye çalışıyoruz.
            Ünlü filozof HERAKLEİTOS'un dediği gibi; "Aynı ırmaklara girenlerin üzerinden farklı sular akar."
 Biz yaşadıklarımızı yazarız sizler de kendinizce farklı şeyler yaşarsınız.
2022 yılı sonu itibariyle çoğunluğu Avrupa Ülkesi olmak üzere 42 ülke gezdik. (İlk olarak 2008'de Mısır ile yolculuk başladı.)
4 yorum:

 1. Gezilerini büyük bir dikkatle ve merakla izliyorum.Umarım salgın biter ve yollara füşme zamanı gelir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. İnşallah sağlıklı günlerin gelirde herkes rahat bir nefes alır.

   Sil
 2. Gezilerini büyük bir dikkatle ve merakla izliyorum.Umarım salgın biter ve yollara düşme zamanı yeniden gelir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inşallah tüm insanlık için sağlıklı günler gelir ve herkes rahat eder. o zaman gezmek daha keyifli olacak. Teşekkürler..

   Sil